Ocenění

Bitva knižních obálek – duben 2015

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 10 Květen 2015 14.05

V dubnu se už domácí vytvarníci dostali opět do formy, i když se jich na obálku probojovalo stále žalostně málo. Situaci zachraňuje matadorka Jana Šouflová, která si sice stěžuje na to, kolik času a energie ji práce na obálkách stojí, ale naštěstí to není na kvalitě ani četnosti tolik vidět. Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

V dubnu se už domácí vytvarníci dostali opět do formy, i když se jich na obálku probojovalo stále žalostně málo…

Technooptimismus v Srdci ledu (ukázka)

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Pondělí 27 Duben 2015 16.15

David Šenk je zarputilý technooptimista, a i když to není na první pohled znát, věří v zářivou budoucnost Země. Publikoval více než tři desítky krátkých povídek a novel, převážně na stránkách magazínů Ikarie, XB-1 a Pevnost, část z nich shrnul ve sbírkách Smrtelní bohové (Epocha, 2011) a Proudové šílenství (Epocha, 2013). Jeho hrdinové jsou obyčejní lidé, kteří se ocitají v neobvyklých situacích, snaží se čelit osudu a neslevit při tom ze svého lidství. V nečetných volných chvílích čichá terpentýn, kterým se snaží rozředit olejové skvrny na svých obrazech a trhá struny na svém elektrickém Gibsonu. A samozřejmě píše další povídky, ty z poslední doby vydala Epocha v jeho třetí sbírce nazvané Srdce ledu...

David Šenk je zarputilý technooptimista, a i když to není na první pohled znát, věří v zářivou budoucnost Země…

Bitva knižních obálek – březen 2015

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Pondělí 13 Duben 2015 10.15

Začátek roku byl pro ctitele původních, ze zahraničí nepřevzatých knižních obálek v rámci fantastického žánru vskutku tragickou záležitostí. A tak letošní ročník Bitvy obálek začínáme až březnovou přehlídkou, která se ovšem více než povedla. Pro jistotu tak ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Letošní ročník Bitvy obálek začínáme až březnovou přehlídkou, která se ovšem více než povedla. Pro jistotu si tak ještě připomeneme bitevní pravidla…

Bitva knižních obálek: Epické finále roku 2014!

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 8 Březen 2015 19.30

Po sérii měsíčních kol a následných semifinále dospěla Bitva knižních obálek na webu XB-1 ke svému vrcholu, v němž budete rozhodovat o absolutním vítězi mezi trojicí skvělých výtvarných prací. Pravidla jsou jistě všem dobře známá – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. V bitvě není důležité, zda jste příznivcem science fiction, fantasy či snad hororu. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje pouze váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. A neváhejte se o ně při hlasování podělit. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Using post excerpt, type your SEO meta description here.

Bitva knižních obálek: Třetí semifinále roku 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 1 Únor 2015 8.30

Celoroční bitevní vřava se chýlí ke svému konci a vy máte šanci vybrat posledního semifinalistu s velkou šancí na celkové vítězství. Pravidla jsou ovšem stále stejná – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. V bitvě není důležité, zda jste příznivcem lyrické fantasy či snad akční science fiction. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. A neváhejte se o ně podělit. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje a nikoho nešetřte!

Using post excerpt, type your SEO meta description here.

Bitva knižních obálek – prosinec 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 18 Leden 2015 11.35
Bitva01-prosinec-2014

S prosincem už předvánoční knižní běsnění tradičně utichá, ale i na poslední chvíle si nakladatelé nechávají v záloze nějaká ta překvapení a naštěstí nezapomínají ani na domácí výtvarníky, ačkoli se v našem výběru objevuje jedna tradiční zahraniční přispěvatelka. Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas.

Bitva knižních obálek – listopad 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 28 Prosinec 2014 13.55

Listopad vždy patřil k nejsilnějším měsícům jak pro čtenáře, tak i pro nakladatele. Výběr byl tedy širší než obvykle a my vám můžeme nabídnout nejen práce obvyklých účastníků, ale i obálku vítěze minulého ročníku. Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek: Druhé semifinále roku 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 14 Prosinec 2014 10.45

Čas je neúprosný, a tak zatímco v naší bitvě obálek stále ještě probíhají každoměsíční boje, už tu máme druhé semifinále letošního ročníku. Pravidla jsou ovšem stále stejná – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. V bitvě není důležité, zda jste příznivcem lyrické fantasy či snad akční science fiction. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. A neváhejte se o ně podělit. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – říjen 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 30 Listopad 2014 12.20

Říjen nám tradičně přichystal spoustu nových a mnohdy i zajímavých titulů, a tak bylo obtížné vybrat ty pravé kandidáty do naší bitvy obálek. Snad se nám to i tentokrát povedlo a vy si vyberete svého favorita. Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek: První semifinále roku 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 16 Listopad 2014 9.00

Čas je neúprosný, a tak zatímco v naší bitvě obálek stále ještě probíhají každoměsíční boje, už tu máme první semifinále letošního ročníku. Pravidla jsou ovšem stále stejná – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. V bitvě není důležité, zda jste příznivcem lyrické fantasy či snad akční science fiction. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. A neváhejte se o ně podělit. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – září 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 2 Listopad 2014 11.25
Bitva02-zari2014

S blížícím se vánočním hodokvasem se s počtem knih zvyšuje i konkurence domácích žánrových obálek. V září tak už bylo tradičně z čeho vybírat. Sami jsme zvědaví, kdo tentokrát zvítězí a zda se právě zde najde favorit na celkový triumf. Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – srpen 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 12 Říjen 2014 8.30

Nabídka domácích žánrových obálek za měsíc srpen byla vzhledem k prázdninovému měsíci a přípravě nakladatelů na předvánoční sezónu vskutku tristní, nicméně se nám přece jen podařilo vybrat slušnou čtveřici, zbývá si jen vybrat... Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – červenec 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 24 Srpen 2014 11.45

I přes dosti chudou červencovou knižní nabídku nám trh nabídl hned několik pěkných obálek domácích výtvarníků, což je jistě naděje do budoucna. Uvidíme, zda jedna z nich bude triumfovat tak přesvědčivě jako v minulém kole... Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – červen 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 27 Červenec 2014 7.00

Také v červnu si pro nás naši výtvarníci připravili dostatek povedených žánrových obálek, aby bylo z čeho do poslední chvilky hezky dramaticky vybírat, vždyť i minule to bylo opravdu těsné. Na vás je jen zvolit tu nejlepší obálku... Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje...

Bitva knižních obálek – květen 2014

Autor redakce | Bitva knižních obálek | Neděle 29 Červen 2014 12.30
Bitva-kveten2014

Jen málokdy máme možnost vybírat si z tak bohaté nabídky knižních obálek od domácích tvůrců jako tomu bylo v květnu 2014. Snad je to příslib, že se bude našim výtvarníkům dařit i do budoucna. Na vás je jen vybrat tu nejlepší obálku... Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje...

Další strana »